×
rivalo

101 Konyaspor - Alanyaspor İddaa Maç Tahmini

user Messi

Konyaspor, Aykut Kocaman ile ilk maçında Galatasaray'dan tartışma yaratan penaltı golüyle beraberlik kopardı. Sonuç olarak elde edilen 1 puan var ve bu özgüven açısından önemli. Alanya ise Sergen Yalçın yönetiminde çıktığı ilk maçta Kayserispor’u 5-0’la geçti. İki takım da moralli ve yeni bir hava yakalamış durumda. Ancak bu durum bana göre maça temkinli çıkmalarına sebep olacak çünkü iki ekip de aynı yüksek moral ve yeni teknik direktör motivasyonuna sahip. Sergen Yalçın’ın daha önceki takımlarda özellikle deplasmanlarda daha temkinli oynattığı biliniyor. Aykut Kocaman zaten genel olarak ofansif futbolu tercih etmeyen bir çalıştırıcı. Bu kez beklenilenin aksine gol sayısı az olabilir. Önerim 2.5 ve 3.5 altı tercihleri. Skor beklentim: 1-1. 

İki takım da teknik direktör değişimi yaşadı ve bu değişimlerin meyveleri alındı. Konyaspor taraftarının göz bebeği Aykut Kocaman’ın takımı tartışmalı bir kararla da olsa zorlu Galatasaray deplasmanından puanla döndü. Tartışmaların gölgesinde kalsa da çok iyi bir oyun oynadıklarını belirtelim. Sergen Yalçın yönetimindeki Alanyaspor da Kayserispor karşısında 5-0’lık muhteşem bir galibiyet aldı. İki takım da iyi durumda maça çıkıyor. Konyaspor taraftarının Aykut Kocaman’a kavuşma maçında atmosfer çok iyi olacaktır. Bu faktörle ev sahibini bir adım önde görüyorum.

Geçen hafta yeni teknik direktörleriyle iyi sonuçlar alan iki takım karşı karşıya gelecek. Galatasaray deplasmanında 4 net fırsatı değerlendiremeyen Aykut Kocaman'ın Konya'sı, haksız penaltıyla puanı aldı. Sergen Yalçın'ın Alanya'sı ise evinde Kayseri'yi 5'ledi. Sergen Yalçın, göreve geldiği düşme adayı takımları ligde tutmasıyla ünlü. Bunu yaparken ilk maçlarında etkili oldu. Konya deplasmanında da kaybetmeyeceğini düşünüyorum ancak ilk yarı beraberlikle sonuçlanacaktır.

rivalo
bahis