×
rivalo

152 Antalyaspor - İst.Başakşehir İddaa Maç Tahmini

user Bayros

Antalyaspor devre arası transfer döneminde güç kaybeden takımlardan biri olarak dikkat çekti. Rizespro karşısında beraberlikle sahadan ayrıldılar ama kalelerinde çok pozısyon verdiklerinin altını çizmek lazım. Başakşehir, zirve takipçileriyle aradaki farkı korumak için hata yapmak istemiyor. Çok geniş bir hücum rotasyonuna sahipler. İdeal kuponlara 2.5 gol üstü. Sürpriz kuponlara ise tek farklı Başakşehir galibiyeti öneriyorum. 

Antalya'nın kazanamama serisi 6 maça çıktı. Ancak son Rize deplasmanında iyi oynayıp bir puanı aldılar. Bunu istikrara dönüştürmeleri ise çok zor. Başakşehir, geçtiğimiz hafta beklenmedik puan kaybı yaşadı. Galatasaray'ın Kasımpaşa'yı yenmesiyle sadece üç puan farkla maça başlayacak. Bu, bir stres yaratabilir ama Antalya'nın durumu çok iyi değil. Başakşehir her zaman olduğu gibi öne geçer. Bu kez farka da ulaşır. En az 3 gol bekliyorum. 

Antalyaspor üst üste aldığı mağlubiyetlerin ardından Rizespor ile berabere kaldı ama bu skoru ne kadar hak ettiği de soru işareti. Bülent Korkmaz'ın elinde zayıf bir kadro var. Başakşehir, evinde Erzurumspor ile berabere kaldı. Ben bu maçı Antalyaspor-Beşiktaş maçına benzetiyorum. Beşiktaş, evinde Erzurumspor ile berabere kaldıktan sonra Antalyaspor deplasmanına gelmiş ve 6-2 kazanmıştı. Antalyaspor'un Erzurumspor kadar direnç ortaya koyamayacağını düşünüyor ve Başakşehir'in de burada kazanacağına inanıyorum.

Saha dışı konularda ligin en sorunlu ve en rahat iki takımı karşılaşıyor desem sanırım yanlış olmaz. Antalya'nın sezon başındaki rakiplerin küçümsemesinden kaynaklanan sürpriz galibiyetleri olmasa muhtemelen küme düşme hattında yer alabililirlerdi. Daha önce de bu sezona kadar çok kötü yönetilen bir Antalyaspor olduğundan bahsetmiştim. Gereksiz transferler en azından artık olmaz sanırım. Musa Nizam gibi Antalya'nın kendi evlatlarının küstürülüp gönderilmesi de yanlış. Yine de bu kadar sorun arasında bu oyuncu topluluğunun emeklerini göz ardı edemeyiz. Doukara gibi profesyonel isimleri umarım daha çok bulabilirler. Kısacası Başakşehir bence de favori. Alternatif seçim goller.

Son olarak 9 Aralık'ta Bursa deplasmanında kazanan Antalyaspor'da büyük düşüş var. Başakşehirspor uzun süre önde götürdüğü maçta Erzurum'a sürpriz bir şekilde puan kaptırınca ciddi bir avantaj yitirdi. Abdullah Avcı'nın artık son haftalar yaklaşırken skoru korumak yerine daha alternatifli ve skora yönelik bir oyun oynatmasını bekliyorum. Alışılmışın aksine bu kez gollü bir maç çıkartırlar. Antalyaspor'da skora katkı verebilir. Seçimlerim 2.5 ve 3.5 gol üstü.

rivalo
bahis