×
rivalo

401 AEK - Ajax İddaa Maç Tahmini

user Admin

AEK'nın bundan sonra amacı UEFA Avrupa Ligi şansını son maça taşımak olacak. Benfica'nın, Bayern Münih deplasmanına çıkmasını iyi kullanmak istiyorlar. Zorlu grupta yer alan Yunanistan ekibinin durumunu normal karşılıyorum. Ajax, 8 puana sahip ve son maçlar öncesi gruptan çıkmayı garanti altına alabilir. Kaybetseler dahi bu ihtimal var. Hollanda temsilcisinde yıldız isim Ziyech yok. Sol bek Tagliafico da cezası sebebiyle kadroda yerini alamayacak.

AEK tüm kozlarını sahaya koymak zorunda. Ajax şu ana kadar iyi futbol ortaya koydu, bugün de bunu sürdürürler.

Ajax için sezon çok iyi geçiyor. Grupta ikinci sırada yer alıyorlar ve bitime 2 maç kala en yakın takipçileri Benfica’nın 4 puan önündeler. Bu haftaki sonuçlara göre gruptan resmen çıkabilirler. Grubun puansız takımı Aek karşısında kazandıkları takdirde son hafta grup liderliği maçına çıkacaklar. Eredivisie’de de son 7 maçını kazanan Ajax, Yunanistan’dan da zaferle döner ve maçı üste taşırlar.

Ajax gruptan çıkma yolunda çok büyük bir fırsata sahip. Bu maçı kazanırlarsa gruptan çıkmaları kesinleşecek. AEK grupta son sırada puansız durumda. UEFA Avrupa Ligi şansı matematiksel olarak sürse de grubun zayıf halkasının bence bu maçta da şansı yok. Ajax kazanır, gruptan çıkar.

AEK için en azından Avrupa Ligi adına tutunma maçı. Çünkü mağlubiyet onların tüm umutlarını bitirecek. Açıkçası geçen sezon PAOK’un hak ettiği bir şampiyonluk sonrasında burayı ne kadar hak ettikleri tartışılırdı, hoca noktasında Manolo Jimenez yerine Ouzounidis’in gelişi, en golcüleri Araujo’nun ayrılışı ve eleme turlarında aldığı cezadan dolayı şimdiye kadar gruplarda oynamayan 10 numaraları Livaja’nın yokluğunda göz önüne konulabilecek bir performansları olmadı.

Açıkçası hücumda ideal bir 4’lü de yakalayamamışken, sahanın her yerinde çok iyi organize olan Ajax’a karşı da işleri zor. Üstelik rakip son 20 yılın en iyi defansif perf

rivalo
bahis